Jesteś lekarzem, architektem, prawnikiem, prowadzisz własną działalność – czy stać cię na długą przerwę w pracy spowodowaną wypadkiem lub poważną chorobą? Co wtedy z dochodami? A co z ponoszeniem kosztów stałych?…
Osoby takie zwykle nie mogą pozwolić sobie na „kosztowne” chorowanie. Przerwa w pracy to utrata ciągłości przychodów, a to z kolei może poważnie zaburzyć płynność finansową.
Czy można temu zaradzić? Pewnie nie, jak to ze zdarzeniami losowymi, ale można się przed takim scenariuszem uchronić, wykupując ubezpieczenie od utraty dochodu.
Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, zatrudnionych na podstawie kontraktu lub wykonujących wolne zawody. Polisa stanowi zabezpieczenie finansowe w razie nieprzewidzianych zdarzeń, nie pozbawiając przedsiębiorcy źródła dochodu.
Szczególnie jest to ważne w sytuacji, gdy prowadzenie działalności niesie za sobą poważne wydatki obejmujące np. czynsz wynajmu lokalu, opłaty za media, pensje pracowników.
Co gwarantuje tego typu ubezpieczenie, jak skonstruowane są ogólne warunki ubezpieczenia (OWU)? Najlepiej wynająć (bezpłatnie) brokera, który nie tylko doradzi i wyjaśni, ale też przeprowadzi cały proces ubezpieczenia…
Ale wstępnie warto wiedzieć, że ubezpieczenie to gwarantuje: wypłatę comiesięcznego, ustalonego świadczenia nawet przez okres 60 miesięcy; możliwość swobodnego kształtowania sum ubezpieczenia, okresów odszkodowawczych oraz zakresu ubezpieczenia; dowolne dobieranie dodatkowych elementów ochrony ubezpieczeniowej, aby dopasować produkt do swoich konkretnych potrzeb; ochronę ubezpieczeniową uruchamianą natychmiast po zapłacie składki lub 1 raty składki, i to na całym świecie.
Wszelkie nasze działania są dla Państwa całkowicie bezpłatne.
Pewne wątpliwości (związane z niejednoznaczną interpretacją przez urzędy skarbowe) nastręcza to, czy ubezpieczenie od utraty dochodu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.
Organy podatkowe mają odmienne zdania. Jedne traktują taką polisę jako wydatek na cele osobiste (?). Inne zaś muszą uznać decyzję sądu, że świadczenie wypłacane w ramach ubezpieczenia dochodu jest zapewnieniem płynności finansowej, pozwalając na pokrycie bieżących kosztów działalności.
Skontaktuj się z nami! Oddzwonimy!
IBC MANAGER Sp. z o. o.
ul. Targowa 67 lok.2a
03-729 Warszawa
Zezwolenie działalności brokera ubezpieczeniowego nr: 2267/16